Maska EASYBREATH czyli totalny MUST HAVE na wakacjach

Kto nas zna ten wie, że gadżety to nasza specjalność. Lastowiczka wypatruje nowinek foto/video do swoich produkcji, Kapitan z kolei znajdzie gadżet z każdej dziedziny życia, który ułatwia egzystencję lub jest po prostu fajny.

Przed naszym ostatnim wyjazdem do Egiptu stanęliśmy przed dylematem zakupowym. Do Egiptu z racji naszej pracy latamy często ale nigdy nie rezygnujemy z wszelakich atrakcji morskich. To tutaj właśnie znajduje się jedna z najpiękniejszych raf na świecie więc być w Egipcie i nie popływać w Morzu Czerwonym to jak kupić sobie pyszne włoskie lody w Rzymie, a zjeść jedynie wafelka.

Lastowiczka mimo, że z pływaniem nigdy problemu nie miała i w morskim środowisku czuje się jak amerykańskie dziecko w McDonaldzie, to skrzeli czasem brakuje. Problemem nie jest woda, problemem zawsze był sprzęt. Gdy sprzęt zawodzi atak paniki na środku Morza Czerwonego gwarantowany. Już dwa razy kończyło się to holowaniem Izabeli przez jak zwykle trzeźwo myślącego męża bohatera.  Grzegorz zanurkuje zawsze i wszędzie bez zbędnych narzędzi. Szukaliśmy zatem takiego sprzętu, który zapobiegnie atakom paniki z powodu zgubionej rurki, czy zaparowanej maski. Kilkukrotnie widzieliśmy dziwnie wyglądających turystów w maskach niczym z nocnikami na głowie. Ni to szpitalna kaczka, ni to maska do szermierki. Wygląd wątpliwy ale w sieci zachwytów masa. Zatem długo nie myśleliśmy nad zakupem i na wyjazd do Egiptu zabraliśmy te brzydactwa do snurkowania.

IMG_1092
lastowicze.pl
IMG_1014
lastowicze.pl

Cena nie jest wygórowana bo do 150 zł spokojnie sprzęt zakupisz. Rafa jaką mieliśmy przy hotelu rozwaliła nas na łopatki. Mimo, że widzieliśmy piękniejsze na otwartym morzu, to jako hotelowa narażona na głupotę ludzką robi wrażenie nawet na wytrawnych głębinowych nurkach, którzy przyjeżdżają tu na swoje podwodne eskapady. Pierwsze wejście do wody z pomostu w naszych testowanych maskach i świat oszalał!

Maski są REWELACYJNE!

Zrzut ekranu 2017-03-13 o 22.19.37
lastowicze.pl
Zrzut ekranu 2017-03-13 o 22.15.40
lastowicze.pl
Zrzut ekranu 2017-03-13 o 22.25.38
lastowicze.pl

Zalet jest masa, wad nie dostrzegliśmy w cale. Pływa się bezbłędnie, bez paniki, bez ograniczonego oddychania, a co lepsze możesz spokojnie oddychać nosem i buzią jak na powierzchni. Nie wypadnie Ci z ust rurka bo jej nie ma, nie musisz uczyć się oddychać przez buzię, bo nos masz do dyspozycji. Maska ma specjalną rurkę, która zapobiega dostawaniu się wody nawet po zanurzeniu całkowitym. Oczywiście nie jest to maska do głębinowego schodzenia pod wodę zatem nie próbowaliśmy na jakiej głębokości woda zacznie się do środka nalewać. Należy pamiętać aby dobrać odpowiedni rozmiar do swojej głowy. Plusem maski jest fakt, że nie posiada ona gumowych pasków mocujących, a wygodne elastyczne pasy materiałowe, które nie ciągną włosów. Wiecie co jeszcze było dużym plusem? Że schodząc pod wodę i widząc ten piękny kolorowy świat możesz na legalu bez obaw powiedzieć:

WOW!!!

a woda do otworu gębowego nie naleci! No to jest dla Lastowiczki istny czad, bo nawet pod wodą lubi sobie pogadać. Szkoda, że nikt nas wtedy nie słyszy ale do siebie pogadać również z zachwytu można.

IMG_1778
lastowicze.pl
IMG_8410
lastowicze.pl
IMG_0997
lastowicze.pl

Maski są proste w obsłudze, wygodnie zapakowane w siateczkowy pokrowiec, niewymagające jeśli chodzi o konserwację. Wystarczy umyć porządnie płynem do naczyń co zapobiega parowaniu i cieszyć się z komfortu jaki to brzydactwo oferuje. Tak jak maski są brzydkie tak funkcjonalne.

Jest to zdecydowany MUST HAVE każdego, kto lubi snorkeling i powierzchniowe pływanie po morzach i oceanach. Do zestawu polecamy zabrać buty z gumową podeszwą aby stóp o ostre rafy nie skaleczyć. Buty również zakupicie w sportowych marketach za niewięcej jak 30 zł. Zwykłe japonki czy inne klapki, które nie trzymają całej stopy zupełnie w takich warunkach się nie sprawdzają.

IMG_1647
lastowicze.pl
IMG_1117
lastowicze.pl
IMG_8115
lastowicze.pl

Zbliża się najgorętszy sezon wyjazdowy, zatem drogi turysto gorąco polecamy zakupić te brzydactwa bo frajda jest nie z tej ziemi.

A aby post był z przesłaniem przypominamy wszystkim głośno i wyraźnie!

RAFA TO BOGACTWO NATURY, TO ŻYWY TWÓR! NIE DOTYKAJ, NIE KRADNIJ, NIE NARUSZAJ HARMONII ŻYWOTA PODWODNEGO!

Ta piękna muszla została wyłowiona przez bezmózgie stworzenia i dana dziecku aby miało co robić gdy mamusia i tatuś popijali drinki w all inclusive. Małża umierała w męczarniach. To tak jakby do Waszego domu wlazła teraz wielka muszla i skubnęła Wam z pokoju łóżeczko z dzieckiem! Co Wy na to? Za taką postawę można trafić do więzienia! zapłacić gigantyczną grzywnę! A przede wszystkim mieć na sumieniu coś co sobie po prostu żyło!

IMG_2081
lastowicze.pl

NIE RÓBCIE TEGO NIGDY!!!!!!!!!

Chcesz zobaczyć VIDEO skrót z naszego wypadu do Egiptu?

—> klikaj tu <—

IMG_0904
lastowicze.pl

 

Leave a Reply