Kazimierz Dolny czyli gościnność po polsku.

Są takie miejsca na naszej polskiej ziemi, gdzie czas płynie zupełnie innym tempem, gdzie klimat bardziej przypomina scenerię “Gry o Tron”, niż metropolię XXI wieku. Miejsce, w którym prawie każda napotkana restauracja może poszczycić się swoim specjałem ocenianym na Trip Advisor tak dobrze, że masz dylemat, którą wybrać. Podczas naszego pobytu otrzymaliśmy od Was tyle rekomendacji, że do Kazimierza Dolnego wrócić musimy, bo dwa dni to stanowczo za mało.

Przyjechaliśmy tu na specjalne zaproszenie Gospodarzy Apartamentów Rynek 3. Postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia i przetestować cacko, chwalące się średnią 9,6 na portalu booking.com za poprzednie sezony. Nie należymy do grona testerów, którzy zachwycają się wszystkim co otrzymają za darmo. Potrafimy ocenić sprawiedliwie i obiektywnie, potrafimy wytknąć błędy i pochwalić za zalety. Apartament Rynek 3 absolutnie ma WIELKĄ WADĘ ale to na deser! Lokalizacja w samym sercu Kazimierza tuż przy głównym rynku miasta powoduje, że wystarczy otworzyć okno i już delektujesz się dźwiękami miasta. Wnętrza gustownie urządzone w minimalistycznym stylu bez zbędnych ozdobników. Wyposażenie gwarantuje komfortowy wypoczynek zarówno zakochanym jak i rodzinom z dziećmi. Mały zwierzak również nie jest tu problemem. Weekend spędziliśmy w dwie pary, ale apartament spokojnie pomieści pary trzy. Zdecydowanie polecamy to miejsce nie tylko zważywszy na komfort zakwaterowania ale lokalizację i bliskość wszystkich atrakcji miasta.

IMG_2032.JPG

Processed with VSCO with f2 preset

Za oknem dumnie góruje Wzgórze Trzech Krzyży, skąd zobaczycie piękną panoramę miasta. W okresie zimowym bardzo śliskie podejście i schody, zatem zaopatrzcie się w odpowiednie obuwie koniecznie. Podczas wspinaczki, bo tak to nazwać przy tych warunkach musimy, mijaliśmy odważne Panie w obcasach wyższych niż Lastowiczka założyła na swoją studniówkę… nie wiem czy składać ukłony czy pukać się w czoło.

IMG_2419.JPG

Jak ktoś powiedziałby mi przed wyjazdem, że w Kazimierzu potańczę do muzyki reggae, gdzie imprezę poprowadzi Dj Ksiądz, pewnie bym w to nie uwierzyła. A tak też się stało i pobujaliśmy się w rytm muzyki i to całkiem całkiem. Jeśli ktoś lubi klimat hipsterskiej wolności to wpadajcie do Trzeciego Księżyca, który organizuje ciekawe koncerty, eventy i umila fanom muzyki czas w Kazimierzu. Po drodze do Wąwozu Korzeniowy Dół, napotkasz Klubojadalnię Przystanek Korzeniowa, która klimatem Trzeci Księżyc przypomina i również ciekawe wydarzenia organizuje. Miejsce szczególnie urokliwe w porze ciepłej, kiedy to siedząc w plenerowym ogródku popijasz piwo z regionu i napawasz się okolicznym widokiem.

980E8CFF-BF4D-49F0-B3A8-E1482F1DC90D.JPG

Zaskoczył nas fakt, że miasto tak piękne, tak klimatyczne, a tak mało turystów w okresie ferii gościło. Około godziny 20:00 mijaliśmy na Rynku może z 3 pary i koniec. W sezonie letnim obraz Kazimierza jest zupełnie inny, a nadmiar turystów wręcz trochę nam przeszkadzał. Okres zimowy był idealny aby znaleźć wolny stolik w dobrej restauracji, aby pospacerować wąwozami bez pchania się w tłum, aby potańczyć w lokalnej imprezowni bez walki o miejsce na parkiecie.

Processed with VSCO with f2 preset

Naładowani pięknymi widokami, najedzeni lokalnymi specjałami do syta, napici piwem miodowym i lokalną nalewką jeszcze bardziej do syta, planujemy kolejny weekend w Kazimierzu. Dobrze zjedliśmy w restauracji Bajgiel, gdzie na śniadanie wsuniesz pysznego regionalnego bajgla z twarożkiem, a w porze obiadowej rozpływającą się w ustach gęś z wiśniami. Polecamy również restaurację Akuku z obłędną kaczką w buraczkach i przemiłą obsługą. To są miejsca na mapie Kazimierza gdzie wracać będziemy i Wam serdecznie polecamy.

Processed with VSCO with f2 preset

3EE4B6A1-FE54-47BF-B7FA-90926FB1D966.JPG

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Tak jak wspomnieliśmy słodzić potrafimy ale wady również dostrzegamy! Ogromną wadą Apartamentów Rynek 3 jest fakt, że tak nas tutaj rozpieścili, że ciężko będzie
to teraz przebić 🙂

Rezerwujcie swoje urlopy w
Apartamentach Rynek 3,
bo to kolejne miejsce na liście Lastowiczów, które skradło nasze serca.

Gospodarzom za wszelkie wygody serdecznie dziekujemy.

Processed with VSCO with f2 preset
@barbrabelt
Processed with VSCO with f2 preset
@barbrabelt & @karolniziolek_com

Processed with VSCO with f2 preset

A817A16E-EFB9-4B6C-8217-A482DF437DF4.JPG

IMG_2417

http://www.lastowicze.pl

Jedna uwaga do wpisu “Kazimierz Dolny czyli gościnność po polsku.

  1. Uwielbiam takie wyprawy, co ciekawe widać że nawet nie ma tam ogromnego zagęszczenia turystów jak w innych miejscach kraju. Wydaje się, że może tam jeszcze nie ma takiej szarańczy jak w centrum czy zachodzie polski. Jeszcze nie byłem w Kazimierzu Dolnym, ale po tej relacji mam chęć się wybrać i też to zobaczyć.

Leave a Reply