MODLITWA DO ŚW.RITY PATRONKI OD SPRAW BEZNADZIEJNYCH

Św. Rito miej naszych Tursytów w swojej opiece.

Lastowiczka składa ręce do opatrzności, bo MSZ zapomniało, że ma stronę www, o którą trzeba dbać, którą trzeba aktualizować, a przede wszystkim, że ma pod opieką obywateli Rzeczpospolitej, którzy liczą na bezpieczne podróże i stosowne ostrzeżenia z tym związane.

Św. Rito zapewne słyszałaś o stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której to cenne informacje o podróży się znajdują. Możesz tam sprawdzić przepisy wyjazdowe do różnych miejsc na świecie oraz wyczytać gdzie znajdziesz najbliższą ambasadę czy placówkę konsularną. Problem jednak jest w tym, że na świecie złe rzeczy się dzieją, a nasze Ministerstwo zapomniało, że jedyny kanał jakim dociera z informacjami do obywateli powinien być AKTUALIZOWANY! Św. Rito Ty to zapewne wszystko wiesz, ale jako patronce od spraw beznadziejnych powierzam ten temat, bo masz moc sprawczą większą niż my.

Oczekujemy wiarygodnych i aktualnych wieści od MSZ. Czego jednak oczekiwać od Ministerstwa, które zapewnia reprezentację piłki nożnej, że jest w stu procentach bezpieczna mimo, że w kraju w którym ma odbyć się mecz, pociski rakietowe fruwają po niebie jak fajerwerki u nas na osiedlu w noc sylwestrową? Zapewnienia takowe serwuje również Polski Związek Piłki Nożnej co niepokoi tym bardziej, że dawanie gwarancji bezpieczeństwa w takich okolicznościch jest tak samo mądre, jak wystawienie w meczu uczestników TOP MODEL. Gwarancja bezpieczeństwa dana przez PZPN to jak gwarancja w AMBER GOLD. Ci co uwierzyli płaczą do dziś. Serio Polsko dasz 100% gwarancji bezpieczeństwa? Rozumiem, że konflikt palestyńsko izraelski trwa od lat i trwać będzie, ale czy spadające pociski na cywilne drogi, bez zapowiedzi, tak z zaskoczenia to nie ostrzeżenie? Czy to nie znak, że lepiej oszczędzić Roberta Lewandowskiego i resztę ekipy z orzełkiem na piersi? Czy to nie znak, że warto by było dokonać aktualizacji na stronie MSZ, aby ostrzec innych obywateli również tych mniej zasłużonych dla kraju? Trochę siara, że ostatni komunikat z Izraelem i Palestyną  pochodzi sprzed roku!

IMG_3001.jpg
ten Kapitan!

To siara, że Sudan Południowy uznawany za najniebezpieczniejszy kraj świata, wisi na stronie ze statusem zagrożenia: NIEOKREŚLONY!!! Dopiero po wejściu w ostatnią aktualizację wyczytamy ostrzeżenie, które z racji daty i tak wydaje się mało prawdopodobne. Taki sam status ma Syria w wiecznym stanie wojny, Hong Kong, który od kilku tygodni zmaga się z poważnymi protestami i agresją policji wobec cywilów. To siara, że nie informujesz drogi MSZ-cie o mokrej Wenecji, tonącej po pachy z Placem św. Marka na czele. Płonie Australia, a wielu rodaków naszych przebywa na ziemi kangurów. Nawet Lastowicze, którzy planowali podróż od roku. Może Św. Rito tematem się zajmiesz i ogarniesz ten bałagan? Obudź się Polsko, bo bezpieczeństwo OBYWATELI powinno być Twoim priorytetem.

Nie wierzysz? Zobacz sama! Screeny strzelone wieczorową porą dnia 13.11.2019

Kapitan rusza niebawem do Irlandii na męski wypad, który kliknął ciemną nocą podczas melanżu 🙂 Fajnie byłoby wskoczyć na www.msz.gov.pl i sprawdzić aktualne ostrzeżenia, a jeśli ich brak to zaznacz to statusem ZACHOWAJ ZWYKŁĄ OSTROŻNOŚĆ. Niebawem czeka nas wypad na Madagaskar i również śledzić będę plemienne plotki i wieści z krainy lemurów, bo MSZ chyba nawet nie wie gdzie to leży, a przecież Polak był niegdyś królem tej wyspy. Po skrupulatnym researchu wynajduję wieści o wyspie lemurów na podstronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja . Po co tak komplikować sobie życie skoro masz już bazę i wystarczy na głównej stronie MSZ wybrać MADAGASKAR z listy. Tutaj jednak wieści o kraju nie uświadczysz, bo jakiś mądry wizjoner ukrył je na głównej stronie rządowej, nijak związanej z podróżami. Czepiać się tu można o wiele kwestii, ale jasny przekaz i aktualne  informacje o realnym zagrożeniu to PRIORYTETY.

Ostatnia aktualizacja na stronie miała miejsce 22.02.2019 i dotyczyła Białorusi.

A przecież tyle się złego na świecie działo! Dzieje się stale i dziać się będzie! Ostatnie ostrzeżenie w aplikacji iPolak miało miejsce 05.04.2016 !!!! O ZGROZO!

Cofamy się do średniowiecza i spodziewam się sytuacji, gdzie o zagrożeniu będziemy dowiadywać się z obserwacji przyrody! Bociany nie przylecą na wiosnę? A to pewnie znak, że coś się wydarzyło w Afryce…

W dobie internetu, Twitera, Instagramów i innych Fejsbuków to wstyd! To wstyd nie ostrzegać obywateli przed zagrożeniem! Polsko zamartw się o obywateli, bo świat nie kończy się na Polsce. Nasi Klienci chcą podróżować, Kapitan i Lastowiczka również. Chcemy jednak czuć się bezpiecznie. Chcemy aby aplikacja iPolak ostrzegała nas przed realnym zagrożeniem, chcemy aby rejestracja w serwisie Odyseusz miała jakikolwiek sens. Mamy wrażenie, że przy realnym zagrożeniu nic się nie zadzieje, a z opresji czy innego niebezpieczeństwa wyzwolimy się sami, bo w końcu mamy za sobą 3 sezony „Stranger Things” i dwie dekady „Mody Na Sukces”. Wiemy jak zwalczyć złe moce, a Kapitan to nawet już i te dobre potrafi zwalczyć.

I tak na końcu zwycięży MIŁOŚĆ i jednorożce!

IMG_8938

Prosimy Cię jednak Polsko, abyś w nowej kadencji Sejmu poświęciła chwilkę na chociażby kuluarowe rozmowy o internetowej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, bo ta jest tak nieświeża, że zaraz obrośnie grubym kożuchem pleśniowym i sama ze wstydu poda się do dymisji.

Św. Rito PATRONKO OD SPRAW BEZNADZIEJNYCH

miej naszych turystów w swojej opiece, a reprezentacji w piłce nożnej pozwól zagrać mecz bez zbędnych fajerwerków i efektów pirotechnicznych.

Amen

@lastowicze

#lastowicze

IMG_9297

Leave a Reply