Prawdziwe kłamstewka czyli nasze podsumowanie 2019

Kończy się nasz szalony 2019 rok i z tej okazji poczyniliśmy srogie podsumowanie, w którym to nie będziemy oszczędni w ocenie. Nasze podsumowanie może Was zaskoczyć.

No to zaczynamy!!!

 1. hotelowe rozczarowanie ROKU

Tatra Glamp w bukowinie Tatrzańskiej

Pamiętacie igla w Bukowinie Tatrzańskiej, które odwiedziliśmy w czerwcu? Glamping to modna ostatnio forma zakwaterowania. Zwykle są to namioty lub właśnie igla, pięknie wkomponowane w krajobraz. Istnie instagramowe plenery, kuszące jak cholera. Przed nami przybyło tu wielu, nikt jednak nie wspomniał o wielkiej wadzie. Wada ta HAŁASEM się nazywa i pochodzi od drogi krajowej lecącej zaraz za „magiczną” działką Tatra Glamp. Hałas słyszysz od wczesnych godzin porannych. Piękne widoki, miła atmosfera, gościnni właściciele. Nie tego jednak od glampingu się spodziewaliśmy. Nie spodziewaliśmy się też, że znani influencerzy goszczący w tych progach, aż tak bardzo zapomnieli o tym wspomnieć. Przykre to trochę, bo ważny to szczegół. Koszt noclegu niemały, termin rezerwacji na kilka tygodni do przodu. Ograliśmy to miejsce z każdej strony i pokazaliśmy Wam czego można się spodziewać. Siedzisz sobie w swoim iglo i delektujesz się widokiem na góry, a tu zza winkla wyłania się stado turystów chcących strzelić sobie foto z iglo. Działka nie jest zamknięta, nie ma tu zatem problemu ze spacerkami ciekawskich. Jeśli szukacie spokoju, obcowania z naturą i totalnego resetu to zapowiadam, że to się tu nie wydarzy. Jeśli zależy Ci na fajnych fotkach to masz to jak w banku.

IMG_7906

IMG_7907

The Syntopia by Orion hotel na Krecie.

Na to otwarcie czekaliśmy z utęsknieniem. Hotel w stylu boho, kuszący doskonałą ceną, nowoczesnym designem. Koncept poznaliśmy bardzo dokładnie, inwestor wywiązywał się z planów budowy na medal. Ryzyko, że to się nie uda praktycznie żadne. Zanim wysłaliśmy tu naszych turystów postanowiliśmy wpaść na małą inspekcję niezapowiedzianą. No i co się tu zadziało? Hotel jest doskonały, jednak fakt, że stałymi gośćmi są tu instagramowe gwiazdy powoduje, że podczas pobytu trafialiśmy na liczne sesje wizerunkowe. Oczywiście rozumiemy podejście hotelu, bo reklama w świat iść musi, ale… gdy klienci przekazują nam wieści, że podczas wakacji byli niejednokrotnie przeganiani z terenu hotelowego, ponieważ trwają sesje, jest tak słabe, jak ruchliwa ulica w TATRA GLAMP. To, że ruchliwe ulice przy Syntopii wiedzieliśmy, ale że manager wymyśli sobie hotel dla celebrytów kosztem klientów to już niekoniecznie. Wielki minus i plama wizerunkowa, a mogło być tak pięknie. Pamiętajcie kochani hotelarze, celebryta ważny gość bo reklamę zrobi w świecie, ale każdy klient to klient i siary nie róbcie.

IMG_7909

IMG_7910

2. Zaskocz LAST MINUTE:

Niewątpliwie będą to dwa ostatnie nasze kierunki: IRLANDIA oraz Nosy Be. O Ile Irlandii przedstawiać Wam nie trzeba to Nosy Be już troszkę wypada. Irlandia rozkochała w sobie Kapitana i zachwyciła klifami, gościnnością, pysznym piwem i tanim biletem kupionym podczas jednego z melanży. Wrócimy tu bez dwóch zdań. Nosy Be, malutka wysepka należąca do Madagaskaru nie mająca wiele z nim wspólnego. Rozpieściła afrykańskim uśmiechem, dobrą jakością hoteli, rajskimi wyspami w okolicy. Zaskoczyła szarymi plażami i gorącym oceanem. Nie jest to najpiękniejsze miejsce na naszej liście jakie zobaczyliśmy, ale z pewnością stosunek jakości do ceny w LAST MINUTE na 5 z plusem.

IMG_7911

IMG_7912

IMG_7913

3. gadżet video

OSMO MOBILE – mały gadżet, a jakże pocieszny. Doskonale sprawdza się w każdych warunkach, z piękną jakością nagrań slow motion i cudacznych time lapsów. Maniakom video z podróży polecamy i co lepsze zmieści się wszędzie, nawet w kopertówce Lastowiczki. Dla zainteresowanych link poniżej.

—> OSMO <— 

IMG_7920

4. gadżet w podróży

Rowery składane… mogłabym tu pisać godzinami. Powiem jedynie, że jakość naszego życia z tymi cudami zmieniła się w okresie wiosenno-letnim o 180 stopni. Mieszczą się do naszego garbusa, śmigają jak szalone i to nie tylko w warunkach miejskich. Jeśli zastanawiacie się nad aktywnością w nowym roku, zdecydowanie polecamy te cuda. Marka? Nie ma tu większego znaczenia w segmencie do 1500 zł za sztukę. Wszystkie są bardzo podobne i z tymi samymi funkcjami. Biorąc pod uwagę, że my jesteśmy z tych praktycznych, dla nas podstawową funkcją była JAZDA 🙂 Śmigamy składakami do pracy i z pracy w ciepłe dni i to samo Wam polecamy. W końcu Greta krzyczy o ekologii to i my się dołożymy do lepszego świata.

IMG_7908

 

5. festiwal muzyczny roku

Tutaj ewidentnym faworytem jest FEST FESTIVAL. Rozpieścił muzycznie i towarzysko. Rozpieścił mega organizacją i pokonał konkurencję oraz weterana wśród festiwali, a mianowicie Opener Festival. Wiecie jak Lastowicze festiwale kochają, gdyby tylko czas pozwolił zmienialibyśmy lokalizację co tydzień podąrzając za muzycznymi uniesieniami. Zwracamy uwagę na wiele szczegółów i dlatego też FEST FESTIVAL położył na łopatki najlepszych w tej dziedzinie. Ta lokalizacja, te wizualizacje, te sceny, ten wybór… Wszystko tu zagrało! Jest wiele do poprawy, ale jak na pierwszy raz wielkie brawo! Nie mogłabym jednak pominąć mniej znanego, a wręcz chyba nieznanego MASSCODE organizowanego w Kielcach. Dwudniowy festiwal muzyczny, który przez brak porządnego marketingu trafia do nielicznego grona uczestników. Ma to swoje plusy, bo bez względu na porę przybycia, zawsze jesteś w stanie dojść pod samą scenę. Skoczysz po zimne piwko czy do kolejki w toi toi, kilka chwil później znów stoisz pod sceną słuchając ukochanej Darii Zawiałow. Swoją drogą byłam na 4 koncertach tej białowłosej i śmiało mogę powiedzieć, że jestem ZAKOCHANA. Kapitan może być zazdrosny 🙂 Brawo Fest Festival, bravo Masscode! Do zobaczenia w 2020!

—> nasz FEST FESTIVAL zmajstrowany w całości z OSMO <— 

IMG_7919.jpg

6. kierunek w First Minute

Zawsze wyczekujemy smaczków branżowych. Nowe kierunki, nowe hotele, nowości wszelakie. 2019 rok to wiele nowości, ale CURACAO rozkochało nas wyjątkowo! Do tego stopnia, że kliknęliśmy rezerwację na prawie rok do przodu do tego raju i odliczamy dni do czerwcowego wylotu. Macie ochotę dołączyć do Lastowiczów? Zapraszamy! Lecimy pierwszym, bezpośrednim samolotem z Warszawy, który 09 czerwca wzbije się w powietrze w stronę Karaibów. Jest nas już niezła ekipa, ale do chwili kiedy miejsca w samolocie będą, nasza lista jest otwarta. Hotel funkiel nówka nieśmigany i już szykujemy plan doskonały na tydzień karaibskich uniesień. Będziesz zainteresowany pisz do Lastowiczów.

IMG_7916

7. wydarzenie branżowe

Bezwizowy Ruch do USA… kto nie czekał? Wypatrywaliśmy jak pierwszej gwiazdki, jak końca reklam na Polsacie. W końcu jest! Czy skończy się zmora Lastowiczki z wypełnianiem wniosków wizowych dla turystów? niekoniecznie… Kilka słów o tym procesie opisałam tutaj i polecam zajrzeć jeśli do kraju Elvisa Presleya i Myszki Mickey się wybierasz. A co jeszcze nam tu w branży namieszało? Ano upadek Thomasa Cooka, który pociągnął na dno Neckermanna. Smutne to karty w historii turystyki, ale są też plusy tej sytuacji. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny działający od kilku sezonów i wprowadzony w celu ochrony turystów przed utratą wpłat w chwili upadku biura, działa i ma się bardzo dobrze. Klienci otrzymali swoje zwroty w trybie pilnym. Wspomnieć należy, że klienci lecący z Polski, bo tutaj właśnie fundusz działa. Klienci niemieckiego Neckermanna, którzy pokusili się o tańsze loty z Berlina i korzystający z oferty niemieckiej takiego zabezpieczenia nie posiadali. Potwierdza się zasada co tanie czasem wychodzi drożej. Nie bądź skąpy rodaku, bo oranżadą z komunii może się to odbić.

IMG_7917.jpg

8. wydarzenie społeczne

Festiwal Kobiet Internetu to wydarzenie, na które wybrałam się bez wahania. Jeśli tylko pojawi się kolejna edycja przybędę ochoczo. Tyle emocji, tyle inspiracji, tyle wiedzy i tyle KOBIET! Każda miała swoją historię, swoje potężne zasięgi, lub kilku obserwatorów na insta. Każda totalnie inna. Część przyszła z ciekawości, a część z misją totalną. Byłyśmy tu dla siebie, a jak się okazuje po czasie nasze małe obecności były wielkie i ważne dla innych uczestniczek. Budujące, motywujące i wspaniałe. Festiwal wpisuję do kalendarza jako wydarzenie kompletne i z wielką przyjemnością wypatrywać będę kolejnych edycji.

IMG_7918.jpg

9. najbardziej intensywny wyjazd roku 

Jeśli ktoś powie Ci, że 4 dni na Paryż i Brukselę to mało, to powiedz mu, że dla Lastowiczów to mały pikuś 😉 A tak na serio to najbardziej intensywny City Break jaki zafundowaliśmy sobie w życiu. Mieliśmy przewodników jakich ze świecą szukać, którzy miejsca te znają jak własną kieszeń. Urszulka i Kuba DZIĘKUJEMY i już szykujemy formę na kolejne wyzwania! Jak pomyślę o tym wypadzie za miasto, zakwasy mam na zawołanie 😉 Bruksela rozkochała, Paryż jak zwykle nie zawiódł. Powracamy tu z przyjemnością i zachłanni jesteśmy na więcej.

IMG_7926

10. nowinki u Lastowiczów

Tak się wzbranialiśmy od wystąpień na żywo, tak walczyliśmy z asertywnością. Asertywność u nas żadna więc LIVE  w końcu musiał się wydarzyć. Wspominałam Wam już kiedyś, że moja aspołeczna natura, z którą długo się żegnałam, daje o sobie czasem znak. Szalona Lastowiczka  mocno walczy z tym zjawiskiem i stara się wychodzić z nowymi wyzwaniami, bo kiedy jak nie teraz? Dla niektórych nieśmiała Lastowiczka to jak oksymoron, a jednak… Dlatego cieszę się, że nasze transmisje na żywo tak się Wam spodobały, a demony aspołeczności po cichu uciekają choć na chwilę. Super gdy jesteście! Kto nie widział pierwszego LIVE’a ? Zapisaliśmy go na kanale you tube i zapraszamy do nadrobienia naszych pierwszych kroczków w relacjach.

—> PIERWSZY LIVE LASTOWICZÓW <— 

11. rozczarowanie kierunkowe

Teraz mogę dostać bencki od niejednego z Was. Ale gdy mam wybrać najbrzydsze miejsce w jakim było dane nam zagościć w tym roku, to będzie to Zakynthos. Wyspa ta nam już bardzo dobrze znana, ale to co dzieje się na niej obecnie lekko nas przeraża. Jest tak komercyjnie, przaśnie, momentami niegrecko. Oczywiście i piękne miejsca się na mapie Zakynthos znajdą, ale wybacz Grecjo ta odsłona idzie w złą stronę i mamy nadzieję, że się opamiętasz. Aby równowaga była zachowana, najpiękniejsze miejsce widziane oczami Lastowiczów to wyspa Kefalonia, czyli taka Grecja jaką kochamy. Dzika, niepopsuta, pyszna, kameralna, po naszemu.

IMG_7915.jpg

Pamiętajcie, że powyższa opinia jest naszą subiektywną, a każdy z Was może wyrobić swoją osobistą. Dzielcie się opiniami, bo są one niezmiernie ważne. Postawcie na prawdę ona zawsze zwycięży 🙂

I tak oto rok 2019 przechodzi do przeszłości, ale z pewnością o tych grzeszkach i niespodziankach nie zapomnimy. Życzymy sobie i Wam PRAWDY! Chcemy abyście kierując się opiniami szukali siebie, swoich potrzeb. Abyście nie kierowali się jedynie pięknymi obrazkami z insta, bo za nimi może czaić się drugie dno. Życzymy sobie i Wam, aby świat zaskakiwał wciąż, aby było jeszcze wiele do odkrycia. Pragniemy, aby nasze hasło JAKOŚĆ NIE JAKOŚ funkcjonowało na wielu płaszczyznach naszego życia. Postanowiliśmy wdrożyć w 2020 roku plan, który ma na celu pilnowanie jakości i mówienie o dziadostwie głośno! Chcemy, aby wakacje kojarzyły się Wam tylko z dobrymi emocjami, a nie wydaną kasą dla idei. Będziemy czujnie obserwować branżowy świat i reagować na brak jakości. Będziemy również ostrzegać przed zagrożeniami, będziemy informować o nowościach. Będziemy też szczególnie wyróżniać naszych Klientów, bo to właśnie dzięki Wam możemy spełniać nasze osobiste marzenia.

Doradcy podróży Lastowiczka i Kapitan zachłanni na nowe wyzwania w 2020 życzą WAM prawdziwego szaleństwa i zero kaca 01.01.2020. Dziś bawimy się w górach, a spać będziemy w tipi. Sami siebie potrafimy czasem zaskoczyć 🙂

IMG_7922.jpg

http://www.lastowicze.pl

@lastowicze

#jakośćniejakoś

#inspiracjarezerwacja

Jedna uwaga do wpisu “Prawdziwe kłamstewka czyli nasze podsumowanie 2019

 1. Cześć Kochani 🙂
  Brawo Brawo Brawo!
  Super artykuł , świetne zdjęcia, wtopiłem się mocno w waszą opowieść i odpłynąłem marzeniami…jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie że miałem tą możliwość Was poznać…Jesteście Wspaniali !!!
  Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z Wami!
  Kocham Was !
  Buziole 🙂

Leave a Reply