Wirtualne muzea w czasach zarazy

Czołem Ludzie spragnieni wolności, powietrza, lasów, rowerów, fryzjerów i piwa w ogródku na rynku.

Troszkę sobie w tych domach jeszcze posiedzimy. Niedawno wspominałam, że branża turystyczna nie zdążyła się jeszcze wynudzić. U nas wieczne telefony, maile, komunikaty, regulaminy, czasem, ale to tylko czasem jakieś pretensje od klienta, któremu pomyliła się rola doradcy z workiem treningowym. Trochę to niemądre wyładowywać emocje na niewłaściwych osobach. To trochę tak, gdyby Lastowiczka Iza nie mogła polecieć na wakacje, a frustrację swą popędziła wyładować na Victorii Beckham niegdyś członkini z zespołu Spice Girls. Niemądre co nie?

Ale mniejsza z tym. Dzięki Bogu takich przypadków mamy promil i ładujemy energię dzięki całej reszcie, która sytuacje rozumie i śle do nas pozytywne wibracje. Takich nam teraz trzeba.

W związku z faktem, że niektórzy z Was zdążyli już obejrzeć Netflixa i to po dwa razy, posprzątaliście swoje domy tak, że perfekcyjna pani domu mogłaby się od Was wiele nauczyć, macie teraz trochę więcej czasu. Lastowiczka i Kapitan przygotowali dla Was listę atrakcji, do których zwykle kolejki są dłuższe niż te do aptek czy Lidlów w dzisiejszych czasach. Atrakcje, do których bilet musisz zwykle kupić z wyprzedzeniem, albo go najzwyczajniej w świecie nie kupujesz, bo nie starcza Ci z wakacyjnego budżetu. Sprawdziliśmy rekomendowane w sieci możliwości, tracąc niekiedy cierpliwość na technikę, wyskakujące okna, newslettery i inne ciasteczka do akceptacji.

Oto atrakcje turystyczne, które możesz odwiedzić teraz całkowicie za free, nie wychodząc z domu i nie obawiając się o zarazę. Linki do poszczególnych atrakcji ukryte są w tytułach. No to do dzieła!

  1. Louvre w Paryżu

Nie bez powodu wspominam o tym paryskim. Niecałe 3 lata temu otwarty został spektakularny Louvre w Abu Dhabi. Mimo, że stoi w mieście przyszłości, technika wirtualna jeszcze tu nie zawitała. Odwiedzić zatem możesz francuską wersję muzeum, która potrafi zachwycić. Poszukajcie Wenus z Milo, Nike z Samotraki czy najpilniej chronione dzieło sztuki Mona Lisa Leonardo Da Vinci. Ja miałam niezły fan podczas wirtualnego spaceru, bo ten realny był zawsze w gąszczu turystów i na biegusiu.

IMG_3894

2. The British Museum z wystawą The Museum of The World.

Wystawa doskonale przypasuje wszystkim tym, którzy fascynują się archeologią, kulturoznawstwem, osadzaniem zdarzeń na osi czasu. Eksponatów tu od groma, wszystkie pięknie opisane, umieszczone na swojej karcie historii i na swoim kontynencie. Naszym zdaniem majstersztyk jeśli chodzi o obrazowe przedstawienie historii ludzkiego majstrowania na ziemi.

Zrzut ekranu 2020-04-7 o 17.13.56

3. Muzeum Powstania Warszawskiego

Techniki może tu wielkiej nie uświadczysz, ale serce i wiedza jaką oferują nam pracownicy Muzeum, to wartość BEZCENNA. Transmisje realizowane są na Facebooku i zapisywane w formie video w odcinkach. Odcinków widziałam już kilka  więc wypatrujcie, bo znajomość historii własnego kraju to podstawa. To co zobaczysz pozwoli Ci docenić czasy w jakich żyjesz. Na Lastowiczce i Kapitanie Muzeum wywarło niesamowite wrażenie. To w realu jest dopracowane w każdym calu, ale gdy masz okazję posłuchać pasjonatów historii, którzy nie posługują się techniką, a swoją wiedzą to robi to wrażenie i bez fajerwerków.

powstanie

4. Centrum NASA

Jeśli myślisz, że już wszędzie byłeś to wiedz dobrze, że KOSMOS czeka na Ciebie! Zdradzimy Wam po cichu, że mieliśmy okazję organizować naszym Klientom wizyty w NASA, nawet co niektórzy szczęściarze spotkali się z astronautami przy obiedzie! No są to przeżycia niebywałe i cieszymy się, że możemy w tym uczestniczyć. Zejdźmy jednak troszkę na ziemię 🙂 Jeśli marzysz o odwiedzeniu NASA to masz doskonałą okazję! Bez drogich biletów, bez kolejek. Na stronie pojawia się mapa obszernego terenu, na którym to znajdziesz centrum testowe, centrum naukowe, labolatoria. Jeśli oglądaliście amerykańską produkcję trzykrotnie nominowaną do Oscara o tytule” Hidden Figures” to zapewne skojarzycie historię pierwszej czarnoskórej turbo babeczki, która udowodniła, że nie kolor skóry świadczy o inteligencji. Świetny film na faktach! Instytut jaki powstał na terenie NASA został nazwany imieniem Katherine Johnson czyli bohaterki wspomnianej produkcji. Wirtualny spacer po NASA to frajda nie tylko dla płci męskiej. Nie jest to może rozbudowana wirtualna historia, ale dużo faktów, dużo ciekawostek i ogólny zarys całego przedsięwzięcia. Jak dotrzesz tu w realu z pewnością będziesz już świadomym turystą.

figure

5. Muzeum Watykańskie

To miejsce, które zwykle omijacie podczas wycieczek do Rzymu i Watykanu, a to tylko dlatego, że zwykle są tu duże kolejki, a Rzym przecież kusi tyloma atrakcjami. Teraz macie doskonałą okazję aby sprawdzić, co za dzieła sztuki i wykopaliska gromadzili  przez wieki poszczególni Papieże. Zbiory są bardzo bogate, rozmieszczone w pięknych watykańskich murach. A Kaplica Sykstyńska malowana przez Michała Anioła to taki trochę MUST SEE. Spacer 360 po komnatach bez turystów pozwoli Wam na spokojne eksplorowanie wnętrz.

Zrzut ekranu 2020-04-7 o 23.29.27

6. Muzeum Narodowe Sił Powietrznych USA

Kapitan pokocha mnie za to jeszcze bardziej 🙂 Maniak wszystkiego co lata, pływa i wojskiem się nazywa. Dlatego też jeśli jarają Cię ewolucje lotnictwa i piękne ekspozycje to będziesz zadowolony. Co lepsze wejdziesz do każdego kokpitu samolotu BEZ PYTANIA, a jest ich tam ponad setka z Air Force One na czele! Możesz odwiedzić park pamięci i podumać nieco nad bohaterami wojennymi. Amerykanie czczą flagę, prezydenta i McDonalda jak nikt inny na świecie zatem poczujesz ten powiew patriotyzmu z pewnością.

air force one

7. The Natural History Museum

Na oficjalnej stronie muzeum masz wiele możliwości. Dla mnie osobiście troszkę przekombinowane wizualizacje, które na moim sprzęcie lekko zawodzą. Pobawcie się nieco, może wyjdzie Wam to lepiej niż Lastowiczce. Ale… Sam spacer 360 dzięki wujkowi Googlowi, który wkroczył jakiś czas temu w strefę kulturalną dość mocno, daje dużo frajdy. Możecie spacerować po muzeum nawet w pidżamie. Zdjęcia są tak dobrej jakości, że spokojnie możesz zatrzymać się przy eksponatach i poczytać co nie co na ich temat.

Zrzut ekranu 2020-04-7 o 23.38.03

8. Ermitaż

Jedno z największych muzeum na świecie i do tego w majestatycznym Petersburgu. No jak nie odwiedzić, gdy tyle czasu los nam zafundował. Ermitaż to miejsce, w którym spędzić możesz dni, miesiące, a nawet lata. Zobaczenie wszystkiego podczas jednej wizyty jest niemożliwością. Dzieła sztuki na skalę światową, rosyjski przepych i pałacowe złocenia. To wszystko bez opłat i tłumów ziejących procentami.

St.-Petersburg-The-Hermitage-Museums-architecture-and-interiors-1

9. Atrakcje 360

Niby przeżytek, a jednak cieszy 🙂 Nie jest to już nowinka w dzisiejszych czasach, ale gdy obraz 4k wkracza na salony okazuje się, że jakość materiałów jest tak doskonała, że po jednym piwku , no może dwóch mam wrażenie, że spaceruję ulicami Nowego Yorku, wypatruję wschodu słońca patrząc na Taj Mahal, a także odwiedzam najlepsze  hotele świata, stołując się po drodze w najlepszych restauracjach z gwiazdami Michelin. No fajne to i polecam jak dopadnie Was turystyczny głód. Materiałów tu od groma, z całego świata. W sumie nie wiem czy jest tu coś czego nie ma?

https://www.airpano.com

https://www.touristtube.com 

Wszystkie wspomniane atrakcje za wyjątkiem opowieści prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego macie w języku angielskim, francuskim czy hiszpańskim. Znajomość języków pozwoli Ci na dokładne eksplorowanie tych miejsc. Natomiast i bez tego sprawnie poruszać się będziesz, choć niech wstyd Cię lekko nawiedzi, co by motywacja do nauki była większa. Pamiętaj NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!

Uwielbiamy podróże te małe i te duże, ale gdy los decyduje za nas, to wybieramy bezpieczne wirtualne rozwiązania, które nie narażą na koszta, kolejki, zarazki, siódme poty i mandaty. Tęsknimy za wolnością, ale wierzymy mocno, że to wszystko powróci, a stanie w długachnych kolejkach już nigdy nie będzie przekleństwem, a jedynie błogosławieństwem.

Bądźcie zdrowi Lastowicze!

#ZOSTAŃWDOMU

2 uwagi do wpisu “Wirtualne muzea w czasach zarazy

Leave a Reply