Najczęściej zadawane pytania Lastowiczom

Dzień dobry Lastowicze. Serwujemy w dniu dzisiejszym listę najczęściej pojawiających się pytań jakie trafiają do nas od Was. Mamy wielką nadzieję, że tym wpisem ułatwimy sobie i Wam życie w naszej wakacyjnej społeczności. Większość odpowiedzi na te pytania zawarte są w treściach na naszych mediach społecznościowych takich jak FB czy instagram. Gorąco Was zapraszamy do śledzenia wpisów na blogu, a także pozostałych treści, które mogą okazać się dla Was bardzo pomocne. Kto zna Lastowiczkę ten wie, że asertywność i konkret w prowadzeniu firmy to moje drugie imię. Musimy stawiać swoje granice i chcemy znać Wasze, aby profesjonalnie do tematu spełniania marzeń podchodzić.

Lastowicze na jakiej zasadzie działacie?

Jesteśmy doradcami podróży od 2007 roku. Współpracujemy z organizatorami, hotelami, liniami lotniczymi i wieloma podmiotami związanymi z naszą branżą, które legalnie działają na rynku, posiadają odpowiednie zezwolenia, gwarancje ubezpieczeniowe i posiadają pozytywne rekomendacje Lastowiczki i Kapitana. Jesteśmy zarówno agentem turystycznym jak i organizatorem podróży znajdującym się w Rejestrze Organizatorów Podróży. O tym, czy organizator działa legalnie na polskim rynku, możesz przekonać się sam, wpisując w —> rejestrze <— jego NIP. Gdy takowy na liście się nie znajdzie, to oznacza, że nie powinien kreować wakacji, a jego działanie jest niezgodne z prawem. Nie współpracujemy z firmami “krzak” , nie polecamy Wam miejsc wątpliwej jakości, nie wchodzimy we współprace gdy tego nie czujemy. Mamy narzędzia, które pozwalają na wyszukanie dla Was odpowiednich miejsc jakich szukacie na swoje wakacje, przygodę, event czy inne zachciewajki z podróżami w tle. Znając Wasze potrzeby możemy dobrać ofertę odpowiednio. Cena jaką płacicie za wakacje jest dokładnie taka sama, jak ta klikana bezpośrednio u naszych partnerów takich jak: ITAKA, RAINBOW , TUI  i wielu wielu innych. A zatem zyskujesz opiekę fachowców w cenie wyjazdów z internetów. Poza wyszukaniem oferty, naszą rolą jest odpowiednie przygotowanie Was do podróży, informowanie o wszystkich zmianach, przepisach wjazdowych, a także oferujemy Wam nr alarmowy, który podczas podróży jest do dyspozycji w sytuacjach kryzysowych. W takich momentach reagujemy natychmiast i nie musisz wisieć na infoliniach. Na wielu portalach wakacyjnych rola doradców kończy sie na etapie sprzedaży. Nasza rola na tym etapie dopiero się rozpoczyna. Nie jesteśmy zwykłem biurem podróży, a aby się o tym przekonać warto zarezerwować wakacje w naszej Narni.

Jak można otrzymać ofertę?

Jedyną właściwą drogą dotarcia do Lastowiczów jest biuro@lastowicze.pl. Nasza wakacyjna Narnia ma już tysiące Klientów, dziesiątki tysięcy Obserwatorów i Fanów, co ma ogromny wpływ na ilość otrzymywanych zapytań. Jesteśmy we dwójkę co sprawia, że niekiedy mamy presję czasu. Pytacie nas o oferty przez instagram, fb, whatsapp, telefon, wpadacie do biura. To wszystko sprawia, że i tak odsyłamy Was do wysłania maila, nad którym musimy się na spokojnie pochylić, zastanowić, gdyż każdego z Was traktujemy mocno indywidualnie. Nie jesteśmy wyszukiwarkami, a doradcami podróży. Wy trafiacie do nas właśnie ze względu na naszą umiejętność dobierania odpowiedniej i jakościowej opcji wypoczynku. My od naszych kochanych Ludzi oczekujemy zrozumienia i stosownania się do naszych wskazówek, co niewątpliwie ułatwi i przyspieszy czas realizacji Waszych zapytań.

Jakie informacje są nam potrzebne do przygotowania oferty?

Opowiem w turbo skrócie, a po szczegóły odsyłam do ponadczasowego wpisu jaki zmajstrowaliśmy kilka wiosen temu.

 • termin urlopu (daty graniczne rozpoczęcia i zakończenia wywczasu)
 • ilość osób
 • jeśli są dzieci to dokładne daty urodzenia Twoich pociech
 • jeśli zapytanie tyczy się więcej niż jednej rodziny wówczas podział rodzin na pokoje jest niezbędny
 • lotniska wylotu
 • czy posiadasz ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski? Bez paszportu ograniczamy się tylko do krajów UE.
 • jakie są Twoje oczekiwania/potrzeby
 • gdzie wypoczywałeś ostatnio i czy jesteś zadowolony
 • jeśli byłeś już z nami w świecie, warto podać nr ostatniej rezerwacji
 • budżet na rodzinę jest wymogiem koniecznym. Bez  tego ofert jest miliony, a my ograniczamy się do konkretów. Turystyka nie ma limitu wydatków zatem to kryterium musisz określić sam.

A tutaj znajdziecie wpis, w którym opowiadamy dlaczego te wszystkie informacje są takie ważne —> FAJNA OFERTA W SUPER CENIE <— 

Czy zajmujecie się również doborem ubezpieczeń?

Oczywiście! Bezpieczeństwo naszych Klientów to priorytet. Jeśli stać Cię na wakacje to z pewnością stać Cię na ubezpieczenie i święty spokój. Propozycje polis otrzymujecie od nas w chwili gdy zdecydujecie się na konkretną ofertę wakacyjną. Wtedy też informujemy Was jakie dodatkowe produkty możecie dodać do swojej umowy, aby poprawić komfort wyjazdu. Gwarantuję, że jest ich masa i ciut ciut 🙂

Czy nasza praca jest za darmo?

W naszej Narni przygotowanie oferty wakacyjnej kosztuje 0 zł. Jesteśmy jednak pierwszym biurem podróży w Polsce, które tupie nogą w tej kwestii i głośno o tym mówi. Czas każdego doradcy podróży jest bezcenny. Specjaliści w swojej dziedzinie powinni pobierać opłaty za dzielenie się swoim doświadczeniem, poświęcony czas i dbałość o klienta. W naszej branży jest nieco na odwrót. Oferty szykujemy w ilościach ogromnych, a gratyfikacje finansowe otrzymujemy od naszych partnerów po zakończonej imprezie turystycznej , co oznacza, że po powrocie z Waszych wakacji. Niekiedy wyjazdy nie dochodzą do skutku (anulacje, COVID, zmiana planów) a my zostajemy bez wynagrodzenia. Wykonaliśmy swoją misję, a na końcu zamiast tęczy jest czarna dziura. Jesteśmy zdania, że czas jaki poświęcamy na przygotowanie ofert również powinien być wynagradzany. Zrozumie ten, kto wkłada serce w swoją pracę i ma podobny system wynagrodzeń. Jako agent podróży nie mamy prawa doliczać do wyjazdu swojej marży, a także stosować rabatów czy innych gratisów, jeśli promocja organizatora takowych nie zakłada. Możecie o tym posłuchać w zapisanej relacji na instagramie. Jakiś czas temu wprowadziliśmy stałą opłatę w wysokości 200 zł i polecam zerknąć kiedy taka się pojawi.

—> RADY LASTOWICZÓW ILE TO ZŁOTÓWEK <— 

Czy zajmujemy się tylko ofertami LAST MINUTE?

Absolutnie NIE. Nasza nazwa Lastowicze jest z nami od lat z jednego powodu. Lastowiczka uwielbia polować na perełki LAST MINUTE i okazje wszelakie. Nie zmienia to faktu, że obecnie większą część naszego życia w Narni stanowi oferta FIRST MINUTE, gdyż doświadczeni Klienci wiedzą już, że aby ustrzeliść LAST MINUTE trzeba mieć masę szczęścia, swojego jednorożca i przekupioną św. Ritę Patronkę od Spraw Beznadziejnych, która łatwo się przekupić nie daję, bo przecież w końcu jest święta 😉 . Planowanie z dużym wyprzedzeniem ma sens i ogranicza stres związany z polowaniem na niekiedy niemożliwe.

Jak długo oczekuje się na ofertę?

Wszystkich Was chcielibyśmy obsłużyć migusiem. Od szybkiego działania są wyszykiwarki w tym nasza http://www.lastowicze.pl , w której nowe rezerwacje pojawiają się stale , a my osobiście je obsługujemy. Codziennie trafia do nas masa Waszych zapytań, niemniej jednak priorytetem zawsze są Klienci z aktywnych rezerwacji. To im w pierwszej kolejności poświęcamy naszą uwagę, przygotowujemy do podróży, informujemy o aktualnych przepisach, pomagamy w wypełnieniu formularzy przed wyjazdem, realizujemy wizowanie, a także czuwamy i reagujemy w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Wszystkie nowe zapytania o oferty realizujemy w drugiej kolejności. Jeśli ktoś lubi rozliczać innych z czasu pracy, to zdecydowanie polecamy skorzystać z wyszukiwarek. Jeśli natomiast jesteś cierpliwy, a jakość w doborze oferty i czuwanie nad Twoimi wakacjami stawiasz na pierwszym miejscu, to z pewnością długi czas oczekiwania na ofertę z rąk Lastowiczki i Kapitana nie będzie dla Ciebie problemem. Staramy się robić co w naszej mocy, aby oferty trafiały do Was jak najszybciej, mocno pracujemy nad tym, aby nie przekraczać 14 dni roboczych, choć i takie drastyczne sytuacje się zdarzały, że i 14 dni nie wystarczało. Jesteśmy tylko ludźmi, pracujemy nad powiększeniem naszego zespołu aby pracowało nam się wszystkim lżej, jednak z jakości nie zrezygnujemy. Konkretnie opisane zapytanie ofertowe ze wszystkimi kryteriami również przyspieszają ten proces. W chwili gdy dopytujemy o kolejne szczegóły i Wasze potrzeby, czas ten jest znacznie wydłużony. Pospieszanie Lastowiczów nie ma wpływu na nasze lepsze działanie. Uwierzcie, że każdego z Was chcemy wysłać w świat. Zdajemy sobie sprawę również z faktu, że wielu Klientów przywykło do sprzedawców marzeń, my jednak jesteśmy doradcami i słupki sprzedażowe nie są u nas priorytetem. Kto z nami podróżuje zapewne wie, do czego przykładamy największą staranność i czy czuje się z nami bezpiecznie, a co za tym idzie czy ten czas oczekiwania na ofertę jest wart swojej ceny.

Pytania o pogodę.

Lastowiczka i Kapitan są doradcami podróży, a nie specjalistami od pogody. Powtarzamy od zawsze, że każdy ma taką pogodę na jaką zasłużył 🙂 Są pory deszczowe, suche, jest lato i zima oraz strefy klimatyczne. Oczywiście, że to wszystko śledzimy, ale jeśli sądzicie, że przewidzimy jaka będzie pogoda podczas Waszego urlopu to mocno nas przeceniacie 🙂 Kilka prób negocjacji z pogodą było, ale gwarantuję, że do porozumienia nie doszło. Nie pytajcie zatem o pogodę, bo pogoda jest zawsze, a to jaka trafi się podczas Waszego urlopu to już czas pokaże.

Kiedy jest najdrożej?

Wtedy kiedy wszyscy chcą ruszyć w świat 🙂 A kiedy to jest?

 • okres wakacji
 • święta
 • ferie
 • długie weekendy

Najtańsze miesiące roku to:

 • marzec (z wykluczeniem świąt)
 • kwiecień (z wykluczeniem świąt)
 • maj (z wykluczeniem majówki)
 • październik
 • listopad

Jeśli planujesz wakacje w najbardziej obleganych okresach wyjazdowych możesz mieć pewność, że tanio nie będzie, a za jakość trzeba będzie słono zapłacić. Jeśli możesz pozwolić sobie na podróże poza sezonem, to a nóż ustrzelimy piękne LAST MINUTE. Nie ma tu sztywnej zasady gry, branża turystyczna to wielka zmienna, która potrafi zaskoczyć nawet doradców podróży.

Najlepszy kierunek dla rodzin z dziećmi?

To pytanie zamienić możemy na: najlepszy kierunek dla par, dla singli, dla imprezowiczów, dla leniuchów, dla aktywnych, dla osób z niepełnosprawnością. Uwierzcie nam, że KAŻDY kierunek jest dobry dla wspomnianych grup. Natomiast do chwili gdy nie poznamy szczegółowo Waszych potrzeb, szykowanie ofert na podstawie tylko takich danych, byłoby skrajną nieodpowiedzialnością z naszej strony. Taka oferta nie będzie dopasowana do Waszych potrzeb. Głośno mówcie o swoich potrzebach. Sama niepełnosprawność mało nam mówi o Was. Tu nie chodzi o to aby spowiadać się z życia. Ważne są wszystkie kryteria, o których wspominamy w dzisiejszym wpisie. Bez tego wysłalibyśmy Was wszędzie! A czy to WSZĘDZIE będzie spełnieniem Waszych marzeń, a jednocześnie możliwości finansowych?

LAST MINUTE czy FIRST MINUTE?

Rozpisałam się na ten temat wybitnie 🙂 i zapraszam do lektury

—> TU POCZYTASZ CO LEPSZE <—

Gdzie szukamy aktualnych przepisów wjazdowych?

To są bardzo ważne kwestie, a brak ich znajomości może skutkować nieudanymi wakacjami. Skupiamy się na nich wyjątkowo mocno, śledzimy wszystkie zmiany, monitorujemy prognozy zmian, tak aby z odpowiednim wyprzedzeniem reagować i przekazywać te wieści klientom. Informacje otrzymujemy zarówno od naszych Partnerów biznesowych jak i od Ministerstw, placówek dyplomatycznych. Weryfikujemy wszystko co do nas dociera. Nie skierujemy Was do konkretnego źródła. Każdy kierunek to inna bajka. Nasza czujność jest na poziomie level hard , a każdą zmianą staramy się dzielić w naszym WAKACYJNIKU czyli w zapisanej relacji na instagramie.

Kiedy nadejdą lepsze czasy?

Lastowiczka i Kapitan gorąco zachęcają do tego, aby uwierzyć w to, że te czasy trwają! Skoro jesteś w tym miejscu i czytasz nasze rady, to znaczy, że w głowie masz marzenia i chcesz je zrealizować. Czy to nie jest piękny czas? Niekiedy czekamy i czekamy, a to co piękne ucieka nam przez palce niczym woda z kranu. Nie przestawajmy marzyć i cieszyć się z momentów.

Wasi @lastowicze

 

 

 

 

Leave a Reply